Okoun 2013
dvacátý třetí vodácký rehabilitační pobyt v červnu 2013.

Skutečně už po páté jsme dorazili na pobyt do Líchov; Ráčci to tam mají jako svůj letní byt či chatu a vždy se těší. Spolu s nimi i kamarádi ze Středočeského kraje. a Prahy. Pán Bůh nás má rád a tak nám svatý Petr po lijácích, povodních a chladnu udělal týden od 17.6. do 22.6. přímo tropický. V televizi hlásili: na Jadranu je teplota moře 25°C, vzduchu 30°C. My mohli nahlásit: bazén 26°C, vzduch 35°C.

Okoun 2013 Okoun 2013

Aby vše nevypadalo tak ideálně musíme přiznat, že jsme rafty ani nenafoukli. Vltava byla po povodních plná plovoucí špíny a mrtvých ryb. Ale bazén byl od rána do večera křišťálově čistý, grilované vuřty a slanina byly po večeři výborné a když přijeli z poděbradského Srdce s kytarou, tak byla nálada přímo špičková. Pochopitelně jsme si neodpustili ráno rozcvičku a polední klid po obědě. Celkem nás bylo 37 a 5 návštěvníků z Poděbrad. Díky majiteli tohoto rekreačního zařízení, občanskému sdružení PROSAZ jsme měli 7% slevu na pobyt i stravu.

Měli jsme štěstí i na sponzory. Vedle již stálých jako je PROBO GROUP a.s. a SAPERE s.r.o. to byla i společnost Kolektory Praha a.s. Děkujeme.

Okoun 2013 Okoun 2013

Nechme nyní promluvit deník Lidušky Polanecké (zápis z jednoho dne):

Pátek 21.6. Dnes jsme měli ke snídani párek HURÁ ten já zbožňuji. Po snídani vyrážíme na procházku po okolí, cestou fotím, je tu krásná a nedotčená příroda. Jsem ráda, že mi bylo umožněno strávit s Ráčaty tento úžasný týden. vycházka byla skvělá a dokonce jsem sebou neplácla. Čeká nás poslední oběd a po poledni siesta. Pak následuje koupání v bazénu a pro zájemce je připraveno cinkání tibetskými miskami a kadeřnický salon ala Stříbro (pracovnice Janička Stříbrská). Výtvory stojí za to, hravě strčí do kapsy i nejlepšího kadeřníka. Čeká nás večeře a závěrečná diskotéka. Po večeři naše Hruštička (ředitelka Ilonka Hrušková) a AlBert (hlavní vedoucí) poděkovali našim holkám oddílovým vedoucím, (pracovnicím v sociálních službách Markétce, Haničce i Janičce L.) za péči a lásku, se kterou se o nás po celý pobyt starali! Za sebe moc děkuji Ilonce a celému Ráčku za to, že mohu být její součástí a to už celých 10 let. Netuším, zda jsem vystihla přesně, co pro mě Ráček a (nakreslená) Hruštička znamenají. Moc děkuji, mám vás ráda.

Fotogalerii z pobytu naleznete zde.