Kurzy angličtiny 2009
pro osoby se zdravotním postižením

Ústav jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy (ÚJOP UK) má bohaté zkušenosti s výukou jazyků, a to i pro osoby s handicapem. V minulých letech, za organizační pomoci HANDICAP LYCEA Praha o.s. a grantu České rady humanitárních organizací, připravil pro 127 zájemců z 27 nestátních neziskových organizací celkem 22 kurzů angličtiny, němčiny a španělštiny pro začátečníky i pro mírně pokročilé. Letos v tomto projektu pokračuje v rámci programu „Celoživotního jazykového vzdělávání pro handicapované občany“.

V Laboratoři distančního vzdělávání byly připraveny e-learningové kurzy angličtiny (tj. kurzy s využitím výpočetní techniky a internetu) pro mírně a středně pokročilé zájemce a připravuje se i kurz pro začátečníky z řad osob s handicapem. Stupeň svých znalostí zjistíte sami testem na adrese : http://www.ujop.cuni.cz/page/cz/strediska/podebrady_ldv/kurzy.html

Na této adrese získáte i další potřebné informace. Ceny za kurz si nevšímejte, protože zájemci, kteří se přihlásí do 21.12.2008 budou mít kurz, včetně presentačního soustředění zdarma. Kurz bude zahájen začátkem příštího roku a na závěr obdrží účastníci osvědčení.

Aby bylo možné sestavit učební skupinu z řad osob s handicapem (mírně a středně pokročilých), zajistit tutora, který vám bude pomáhat při studijních potížích, je nutné splnit několik podmínek:

Ke zjištění zájmu o kurz pro začátečníky, prosím pošlete podobný e-mail na adresu HANDICAP LYCEA Praha o.s. Podle počtu zájemců by se pak kurz připravoval. O kurz pro začátečníky se mohou ucházet i zájemci z nestátních neziskových organizací bez handicapu. Cena za tento kurz bude upřesněna.