„Robin Hood“
osmnáctý rehabilitační pobyt 16. až 20.června 2008 v Českém Krumlově

robin

byl prvním rehabilitačním pobytem, který neměl jméno ani po rybě, ani po mušce či po pavoučkovi
a
byl to první rehabilitační pobyt, kdy jsme si dovolili ubytovat se místo v chatkách, kempech či vybydlených podnikových rekreačních zařízeních v prvotřídních penzionech
a
byl to první rehabilitační pobyt, kdy jsme se stravovali v hotelu. Cena za pobyt byla vysoká, ale k desátému výročí založení Domova Ráček přiměřená
a
byl to první rehabilitační pobyt, kdy jsme s sebou nevláčeli tuny materiálu, rafty, pádla, vodáckou výstroj, jako při výpravě na Severní pól
a
byl to první rehabilitační pobyt, který jsme věnovali jen svým uživatelům služeb a mimo sponzorů nikoho nezvali; Ráčata jsme si rozdělili do malých skupinek pod vedením šikovných skupinových vedoucích
a
byl poslední rehabilitační pobyt, na kterém jsme uspořádali olympiádu PROBO OPEN HANDICAP, v pořadí již osmou, sponzorovanou koncernem PROBO
a
byl to opět pobyt, kdy jsme poznali, že nás má Pán Bůh pořád rád … proč ?

Proč … no představte si, že objednáte v prosinci vstupenky do letního divadla s „nejvyšším stropem na Světě“, jak říkají otáčivému hledišti na zámku v Českém Krumlově, na 18.června 2008, zaplatíte přes 9.000 Kč, a zrovna v tu středu od rána lije a lije (nebo jak říkal herec Josef Kemr ve filmu „Na chalupě u lesa“: čije a čije). Pak ale Ilonka zavolá přítelkyni Jindře, která má „styky nahoře“, aby se pomodlila a ono přestane hodinu před představením čát a objeví se na noční obloze hvězdičky. To i ten největší ateista zaváhá.

Ale po pořádku.

Původně to měla být v rámci celoročního projektu Domova Ráček „Kulturní dialogy“ jen návštěva přírodního divadla s otáčivým hledištěm. Pak se nápad rozvíjel, doplňoval, až z toho vznikl námět na týdenní rehabilitační pobyt s bohatým kulturním a sportovním programem k desátému výročí založení Ráčku. A byla to důstojná oslava. Stovky digitálních fotografií a dvě hodiny záběrů video kamerou (Bože kdo je sestříhá?!) jsou toho důkazem.

Program

byl připraven a zajištěn více jak půl roku předem. Ubytování a bohaté snídaně jsme měli v krásných penzionech WOK a HAD na nábřeží Vltavy (kde se večer dobře sedělo v hospůdce u piva či poháru a pokřikovalo na vodáky „ahóóój“). Pravidelně jsme chodili do centra města, hotelu Arcadie, na skvělé obědy a večeře. Prohlídka města a zámku (včetně medvědária) i prohlídka různých výstav a museí proběhla během týdne několikrát. Nezapomenutelná však byla z řeky: pronajali jsme si dva velké vory a propluli nejen městem, ale i dvěma jezy.

vodouch vodouch

Nejen to, autobusem jsme si vyjeli i na Šumavu, abychom si zavzpomínali na vodácký pobyt v roce 2002 „Lipenská štika“ a také jsme znovu vystoupali na Čertovu stěnu. Relaxační program však probíhal i v penzionu, kde Ilonka cinkala tibetskými miskami od Jindry a spolu s Lenkou předcvičovaly jógu.

Pochopitelně „špicí“ programu bylo večerní představení hry „Robin Hood“ v otáčivém hledišti zámku a pak půlnoční procházka Českým Krumlovem. Škoda, že se při představení nesmělo natáčet.

Ve čtvrtek pak za námi přijeli do kempu „Zlatá koruna“ kamarádi z Handicap centra Srdce z Poděbrad, aby se zúčastnili naší olympiády PROBO-OPEN-HANDICAP. Klasické disciplíny (koule, běh, skok) byly doplněny - jak jinak, než lukostřelbou (Robina bychom nepředstihli). Oběd a zmrzlinu zaplatil sponzor a ceny jsme měli z turnaje PROBO CUP. Naše zápolení bylo středem pozornosti nejen tábořících, ale i stovek okolo proplouvajících vodáků. Bylo to krásný prosluněný den a hezký závěr pobytu, protože v pátek jsme se rozloučili.

Na závěr fakta :

Ekonomické zhodnocení

Celkové náklady byly zatím nejvyšší a činily 140.000,- Kč (tj. na jednoho 5.600,- Kč). Dotace Středočeského kraje byla ve výši 20.000,- Kč a příspěvek účastníků činil 31.000,- Kč. Sponzorskou slevu dala cestovní kancelář ČESKÝ KRUM LOVE s.r.o. Zbytek nákladů byl uhrazen s pomocí dárců paní Vlasty Kudrnové, Ing.Procházky a sponzorů - společností PROBO GROUP a.s., PROBO TRANS BEROUN s.r.o., VEREK s.r.o. a JRSK s.r.o.

Vedoucí štáb odvedl odpovědnou a bezchybnou práci od příprav do poslední dne zdarma.

vodouch vodouch

Složení vedoucího štábu :