Bylo nás 5 ? Ne, ne, bylo nás 50 !

Již řadu let pořádá na 1.máje občanské sdružení  HANDICAP LYCEUM Praha, společně s Domovem Ráček o.p.s. v Rakovníku akce pro osoby s handicapem. Buď je to Videofestival „S vámi nás baví svět“, nebo zahájení vodácké sezóny „Májovým odemykáním“  některé řeky. A protože se Videofestival letos konal už 1.apríla, tak se na 1.máje 2006 v přístavu pod Štěchovickou přehradou sešlo 49 vodáků a jeden pes, aby slavnostně zahájili sezónu odemknutím Vltavy. Nejen to, smočili později pádla i v řekách Kocábě a Sázavě a rukou se dotkli na ostrově sv. Kiliána kamenných základů kláštera, který tam před tisícem let postavili benediktinští mniši. Škoda, že ho nejdříve požár a později husité zničili. Dopluli až do Davle, kde bocmanskými píšťalkami vzdali čest plavcům u pomníku spolku Vltavan.

Vodáci z Domova Ráček (dva oddíly Ráčků), z Handicap centra SPMP SRDCE v Poděbradech (oddíl Sumečků),  Speciálního domova mládeže SPMP v Sedlci (oddíl Hastrmánků), a z řad členů  SPMP Prahy (oddíl Bocmanů) tak spluli na raftech, za krásného počasí a za doprovodu Vodní záchranné služby, sedm kilometrů řeky. V cíli se setkali s maminkami, které je doprovázely autobusem po břehu. Výborný oběd v restauraci a hezký diplom za účast udělal za krásným májovým dnem tečku.

nafukování